top of page
Meist

Meist

Rahvatantsuselts Pääsuke tantsib nii Eesti pärimuslikke kui ka uusi, traditsioonilisele tantsule tuginevaid tantse

Aktiivseid pääsukesi on meil kolm täiskasvanute segarühma ja neli naisrühma.

Meie eesmärk on hoida ja arendada Eesti folkloori ja rahvatantsu, säilitades seejuures rahvapärimuslike tantsude põhisammud, liikumisskeemi ja olemuse ning särada ka Eesti nomineeritud lavarahvatantsudes. 

Oleme suur rahvatantsupere, kus peale tantsuharrastuse ja eneseväljenduse leiab võimaluse ning platvormi osaleda aktiivselt Eesti pärimuskultuuri hoidmises ja arendamises.

Peale Eesti oleme jõudnud tiibu lehvitada veel Hispaanias, Rootsis, Saksamaal, Kreekas, Ungaris, Türgis, Portugalis, Soomes, Venemaal, Poolas, Nepalis, Põhja-Makedoonias ja Gruusias.

Rahvatants

Foto: Eesti Europeade Komitee

Rahvatantsuselts Pääsuke

Pääsukese ajalugu

1979. aastal loodi tolleaegse Ehitustrusti juurde naisrühm, et valmistuda 1980. aasta Moskva olümpiamängudeks ja Tallinna purjeregati avamispidustusteks. Ehitustrustil oli tol ajal küll mitmeid erinevaid huviringe, kuid tegevuskavast oli puudu veel Eesti rahvatants. Nõnda võttiski kunstiline juht ühendust Narvast pärit Jekaterina Lebedevaga ning pakkus talle välja idee hakata juhendama loodavat naisrühma. Tantsijaid otsiti maa alt ja maa pealt - ajalehekuulutuse peale tuli kohale ligi 60 noort naist, kellest umbes pooltel avanes võimalus naisrühma jääda.

 

Kuigi Pääsukese nime alla koondusime ametlikult aastast 1994, siis just 1979. aastat loeme me oma sünniaastaks.

Läbi aastate on Pääsukesi aina juurde tulnud ning oleme kasvanud suureks seltsiks. 2019. aastal tähistab Rahvatantsuselts Pääsuke oma 40. juubelit.

bottom of page