Tagasivaate teisipäev - suvelaagrid Hiiumaal


Täna ei keskendu me oma postituses ainult ühele hetkele Pääsukese ajaloos, vaid toredale traditsioonile, mis kõiki pääsukesi aastast aastasse suvel kokku toob. Kuna suvisel ajal Pääsuke trenni ei tee, siis selleks, et sügisene hooaeg korralikult avada, kohtume enne ametlikku trennide algust alati rahvatantsulaagris.

Iga-aastane Pääsukese rahvatantsulaager Hiiumaal sai alguse pea 10 aastat tagasi, kui Pääsukese uksest astus sisse juhendajana toona esimesi samme astunud Rauno Zubko. Alates tema liitumisest Pääsukese ridadega on meil olnud võimalus kolmel laagripäeval tunda end koduselt Hiiumaal Käinas, kust Rauno ise pärit on. Saladuskatte all võib öelda, et Rauno sõnul on Hiiumaa boonuseks ka see, et laagrist enne selle lõppu minema hiilida pole sugugi nii kerge kui mandril.

Talendikad Pühalepa naised talendiõhtul

Suvine laager toimub tavaliselt augustis ja on eelhäälestus septembris algavale uuele hooajale. Laager on lõbus vaheldus tavapärastele trennidele ja võimalus rutiinist välja astuda. Päeval vihuvad pääsukesed trenni teha ja õhtuti kogunetakse ühistegevusteks. Üks õhtu kuulub ka talendikavadele, kus iga rühm peab etteastega üles astuma.

Mitmel aastal on laagrimelu lõppakordiks olnud kontsert kohalikele rahvatantsuhuvilistele.

Naisrühmad Kihelkonna ja Pühalepa Käinas esinemas

Segarühm trennis

</