Tagasivaate teisipäev - Pääsukese treener ja kunstiline juht Rauno Zubko


Täna rändame ajas kümme aastat tagasi ning kirjutame ühest Pääsukese jaoks väga olulisest inimesest, kes leidis oma tee Pääsukesse just 2009. aastal.

Sellel aastal sai rahvatantsuselts Pääsuke tähistada oma 30. tegevusaasta täitumist. Sama aasta suvesse jäi ka Portugali reis, mida tol ajal projektirühmana kokku tulnud segarühm tänaseni eredalt mäletab.

Pääsukest ootas seega 2009. aastal päikseline Portugal, kuhu paluti ka segarühma koosseisu. Olgugi, et mehi rahvatantsu tantsima meelitada pole sugugi kerge, see siiski õnnestus. Ja kui juba segarühma pisik sees ja mehedki olemas, ei saa seda ju nii kergelt käest lasta. Tagasi Eestisse jõudes veeretati mõtet alustada ka korralist tegevust segarühmaga. Senine treener Katrin Krause loobus ideest ajanappuse tõttu, kuid

tantsijad ei jäänud sellegipoolest käed rüpes istuma.

Pääsukese segarühm 2009. aastal Portugalis

Kus häda kõige suurem, seal abi (telefon) kõige lähem - paar kõnet ja soe soovitus Karmen Ongilt tantsusteatrist Tee Kuubis viis Pääsukese kokku 21-aastase Hiiumaalt pärit koreograafiatudengi Rauno Zubkoga.

Rauno oli Tallinna Ülikoolis jäänud silma kui aktiivne (rahva)tantsuentusiast, kes selleks ajaks juba Leigarites oma käe treeneriametis valgeks saanud. Veenva jutuga pääsuke Elle vuristas esimesel kohtumisel uuele treenerikandidaadile kogu Pääsukese ajaloo ja tulevikuplaanid ette ning õige pea oli plaan paigas - Rauno tulgu meile treeneriks! Siiani pole selge, kas vastu vaidlemiseks ruumi oli, aga sügisest andis Pääsukese segarühmale ja naisrühmale trenne just tema. Ja annab ka kümme aastat hiljem!

Tantsija Piret Nõmmann fossudest (nagu Rauno naisrühma Pühalepa tantsijaid hellitavalt kutsub) meenutab: “Eks ta alguses oli selline tagasihoidlik ja väga hakkamist täis noor inimene. Hakkas kohe temale omase soojendusega pihta ja andsime tuld diagonaalil põhisammudele. Ta sai kohe esimeses trennis meie lemmikuks.” Praegugi rabab Rauno mitmel rindel ja tema aktiivsus pole raugenud - paljudele on ta tuttav tantsupidudelt, kus ta sel aastal on S4 segarühmade liigijuht, lisaks võib teda näha koreograafi rollis eri projektides ja Hiiumaa Tantsufestivali eestvedajana.