Tagasivaate teisipäev - Pääsuke 40

Alustasime aasta alguses oma postituste seeriat viis aastat tagasi toimunud juubelikontserdist, millega tähistasime Pääsukese 35 tegevusaasta täitumist. Ring on täis saanud ja käes on aeg meie viimaseks tagasivaate teisipäeva postituseks. Täpselt 25 päeva pärast oleme taas samal laval, aga palju suurema pääsuperega. Kokku on sel õhtul laval üle 200 tantsija, lisaks esimeses pooles elav muusika RIFFARRICA ja Sänni Noormetsa esituses.

Oma sünnipäeva tähistamisega me sel aastal tagasi ei hoidnud. Ka meie tagasivaate teisipäeva rubriik sai loodud just selleks, et meenutada isekeskis toredaid hetki ja tutvustada meie traditsioone ka teistele. 2019. aastasse mahtus palju kontserte üle Eesti meie rahvariiete päritolupaikadesse, hoo sai sisse Pääsukese logoga meenete müük, kogusime mälestusi raamatusse “Rahvatantsuselts Pääsuke 40: Pääsuke linnulennult” ja otseloomulikult valmistume siiani oma suurejooneliseks juubelikontserdiks Alexela kontserdimajas 23. novembril.

Treenerid Siim ja Rauno koos Riffarrica liikmetega plaani pidamas (mai, 2019)

"Pääsuke 40" kontsertsari sai alguse 18. mail Muhu naisrühma kontserdiga Muhul. Kontsertsarja plakatid kujundas Ulvi Soosaar

Ühtekokku jõudis Pääsuke rühmade kontsertsarja raames maist septembrini üheksasse paika üle Eesti - Muhu, Kesselaid, Kullamaa, Salme, Järva-Jaani, Kihelkonna, Angla, Esiküla ja Viimsi said pääsukeste jalajälgi täis pikitud. Kõik meie kontserdid said tänu Pääsukese erakordselt vaprale lemmikoperaatorile jäädvustatud ja valminud klippidest saab publik osa meie juubelikontserdi teises pooles. Loodetavasti saab vaataja videote kaudu veelgi paremini pääsukestega tuttavaks. On mida oodata!

Kõige kaugem punkt, kuhu Pääsuke oma kontsertsarjaga jõudis on Salme küla Saaremaal. Salmes ja Panga pangal juubeldas segarühm Anseküla 9. juunil

Augustis kogunesime traditsioonilisse Hiiumaa laagrisse, kus juba alustasimegi juubelikontserdiks valmistumisega. RIFFARRICA võimsad rütmid ja viisid taustaks, saime laagris juba pisut aimu, mis novembris toimuma võiks hakata. Meie suur töö on jätkunud kogu alanud hooaja vältel ja vägeva hooga läheme vastu ka novembrile. Ees ootavad kaks linnalaagrit ja proovipäevad Alexelas, et saaksime publikule tõeliselt meeldejääva elamuse pakkuda. Kui Sul veel piletit ei ole, siis on võimalus osa võtta piletiloosist meie Facebooki lehel või osta pilet Piletilevist. Ootame kõiki kiigele!

Suureks juubelikontserdiks valmistumine käib. Mida Pääsuke 6. oktoobril Vabaõhumuuseumis tegi, saad näha juba juubelikontserdil

Tagasivaate teisipäeva raames toob rahvatantsuselts Pääsuke 2019. aasta iga kuu viimasel teisipäeval teieni ühe toreda mälestuse Pääsukese ajaloost. Ja nõnda 23. novembril toimuva juubelikontserdini välja! Meie mälestused saavad talletatud ka “Rahvatantsuselts Pääsuke 40. Pääsuke linnulennult” mälestuskogumikku, mis juubelikontserdi eel müüki tuleb. Kui soovid raamatut soetada, kirjuta meened@paasuke.eu.

Featured Posts
Viimased postitused