top of page
Tantsutunnid

Juhendajad

Pääsukese treenerid

Rauno Zubko - kunstiline juht

Rauno_Zubko_web_35A1554-EditX_edited.jpg

Rauno on tantsuõpetaja ning vabakutseline koreograaf ja lavastaja, kes tegutseb aktiivselt nii rahvatantsu kui kaasaegse tantsu vallas.

Ta on õppinud Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas ning lisaks täiendanud end mitmetel koolitustel nii Eestis, kui ka mujal.

 

Suurimad tööd Eesti tantsu vallas:

XI Noorte tantsupeo "Maa ja Ilm" (2011) neidude liigi assistent ja tantsu autor

III Soome-Eesti Tantsupeo (2012) kunstilise juhi assistent

XIX Üldtantsupeo "Puudutuse aeg" (2014) D-liigi assistent, tantsu autor ja lavastaja

III Meeste tantsupeo "Kolm" (2015) 7.-9.kl liigijuht

XII Noorte tantsupeo "Mina jään" (2017) 5.-6.kl liigijuht, tantsu autor

XX Üldtantsupeo (2019) D- liigi juht

Rauno on pärit Hiiumaalt ja ta on üks Hiiumaa Tantsufestivali algatajatest ja korraldajatest. Rauno kodukohas Käinas toimuvad meie seltsi igasuvised tantsulaagrid.

Pääsukeses on Rauno alates 2009. aastast ja täna annab ta trenne segarühmale Järva-Jaani ning naisrühmadele Pühalepa, Muhu ja Kesse.

Siim Praats

Siim2_edited.jpg

Siim on õppinud Tallinna Ülikooli koreograafia erialal ja ta on tantsinud rahvatantsuansamblis Lee.

Pääsukesega liitus Siim 2016. aasta sügisel peale seda, kui oli Pääsukese suvises tantsulaagris külalistreeneri ametit proovinud.

2019. aastal toimuval XX juubelitantsupeol on Siim S4 liigijuhi assistent.

Siim hoolitseb Pääsukeses segarühm Karja ning naisrühmade Muhu ja Kesse trennide eest. 

Richard Beljohin

unnamed_edited.jpg

Richard liitus Pääsukese juhendajate meeskonnaga 2020. aasta septembris. Ta on õppinud Tallinna Ülikoolis koreograafia erialal ning lõpetanud Ilma Adamsoni rahvatantsujuhtide kooli.
Tähtsamateks keskendumispunktideks peab ta kehakooli ning lavalist treeningut.

Richard võttis enda hoole alla naisrühma Kihelkonna ja segarühma Anseküla.

Endised juhendajad

Jekaterina Lebedeva

Pääsukese juhendaja aastatel 1979-1985

Esimese tantsuõpetaja au kuulub auväärt Jekaterina Lebedeva`le. Tantsutunnid toimusid kaks korda nädalas Ehitajate Klubis. Repertuaar oli sellel ajal väga värvikas – tantsiti karaktertantse, teiste liiduvabariikide rahvaste tantse ning muidugi  ka Kati enda loodud autoritantse. Rühma peamised esinemised olid sellel ajajärgul seotud klubis toimuvate ürituste ja tähtpäevadega, nagu 1. mai, 9. mai, oktoobripühad, ehitajate päev. Pakuti silmailu nii sõdurpoistele sõjaväeosades kui vangidele Patarei vanglas. Samuti toimusid esinemised rahvusvahelisele publikule tolleaegses Interklubis. 80ndate keskel toimus ka 2 reisi: esimene oli seotud Eesti ehitajatele esinemisega Siberis BAMi raudtee ehitusel ja teine reis viis tantsijad Murmanski linna.

Auväärt eas vanadaam usaldas 1985ndal aastal tantsurühma Diana Otsing`ule, kes oli rühma eesotsas 17 aastat.

Jekaterina Lebedeva-5-12.jpg

Diana Otsing

Pääsukese juhendaja aastatel 1985-2002

Rühmaga jätkas Diana Otsing, kes oli tüüris Pääsukest 17 aastat. 

Diana ajal tantsiti rohkem eesti tantse, aga ka Diana enda loodud kauneid autoritantse, millest nii mõnigi jõudis tantsupidude repertuaari.

90ndate alguses, täpsemalt 19ndal augustil 1991, toimus reis Rootsi. Tantsijad lahkusid Eestist segaste tunnetega ja tulid tagasi juba iseseisvasse Eesti Vabariiki.

Pääsuke jätkas 1994. aastal tantsimist segarühmana. Tantsukavad koosnesid erinevate maakondade tantsudest ja laulumängudest ning autoritantsudest. Unustuse hõlma ei vajunud ka naisrühma tantsud, mis aegajalt segarühma tantsude vahele sobitati.

Alates 90ndate lõpust avanes juba palju rohkem võimalusi reisimiseks.

Katrin Krause

Pääsukese juhendaja aastatel 2003 – 2014

Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafia eriala lõpetanud Katrin ühines Pääsukestega 2003. aasta sügisest. Katrini käe all tegutses Pääsuke nii nais- kui ka segarühmana ning 2005. aastal moodustas Katrin naisrühma kõrvale neiduderühma. Neiduderühmast kasvas välja praegu tegutsev noorem naisrühm.

 

Katrin on loonud Pääsukese tantsijatele mitmeid uusi ja huvitavaid, samas ka keerukaid autoritantse. 2007. aastal võitis ta Uute tantsude konkursil naistetantsude kategoorias tantsuga "Ei mina tie meeste meeli" II koha. Samuti oli Pääsukese tantsijatel võimalus osaleda tema poolt loodud folkloorsetes tantsuetendustes “Libasoo” , mida etendati Vabaõhumuuseumis ning “Maailma loomine”, mis toodi lavale Nõmme Kultuurikeskuses.

 

Katrin oli 2004. aasta XVII tantsupeo „Las jääda ükski mets...” pealavastaja assistent.

Anli Aja
Pääsukese juhendaja aastatel 2012-2021

Anli alustas rahvatantsuga 17-aastaselt.

Ta on tantsinud erinevates segarühmades: Anija segarühmas, Viimsi "Vallaalused", Rae vallas "Sukad & Tagi" rühmas ning Rahvatantsuselts Pääsuke segarühmas Anseküla.

Alates 2007 aastast on Anli pühendunud ka laste tantsuõpetamisele. Ta on juhendanud Jüri Gümnaasiumis rahvatantsurühmasid, showtantsurühmasid ja Randvere Koolis on tema käe all 4 laste ja 2 noorte rahvatantsurühma, 2 naisrühma ja 1 showtantsurühm "Vikerkaar".

Anli on end aastate jooksul koolitanud erinevatel kursustel ja 2013 aastal lõpetas ta Rahvatantsujuhtide Kooli.

Siim Tõniste
Pääsukese juhendaja aastatel 2014-2022

Siim on vabakutseline koreograaf ja etenduskunstnik, kes juhendas Pääsukesi alates 2014. aastast.

Tal on koreograaf-lavastaja magistrikraad Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnast ja mitmekülgne kogemus tantsu- ja teatriõpetajana erinevate stiilide ja vanuserühmadega.

 

Pääsukeses juhendas ta Muhu ja Kesse naisrühmasid ning aitas ka Viimsi rühmade juures. 

Siim-T%C3%B5niste_edited.jpg
bottom of page