Juhendajad ja treeningud

Pääsukese treenerid

Rauno Zubko - kunstiline juht

Rauno on tantsuõpetaja ning vabakutseline koreograaf ja lavastaja, kes tegutseb aktiivselt nii rahvatantsu kui kaasaegse tantsu vallas.

Ta on õppinud Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas ning lisaks täiendanud end mitmetel koolitustel nii Eestis, kui ka mujal.

 

Suurimad tööd Eesti tantsu vallas:

XI Noorte tantsupeo "Maa ja Ilm" (2011) neidude liigi assistent ja tantsu autor

III Soome-Eesti Tantsupeo (2012) kunstilise juhi assistent

XIX Üldtantsupeo "Puudutuse aeg" (2014) D-liigi assistent, tantsu autor ja lavastaja

III Meeste tantsupeo "Kolm" (2015) 7.-9.kl liigijuht

XII Noorte tantsupeo "Mina jään" (2017) 5.-6.kl liigijuht, tantsu autor

XX Üldtantsupeo (2019) D- liigi juht

Rauno on pärit Hiiumaalt ja ta on üks Hiiumaa Tantsufestivali algatajatest ja korraldajatest. Rauno kodukohas Käinas toimuvad meie seltsi igasuvised tantsulaagrid.

Pääsukeses on Rauno alates 2009. aastast ja täna annab ta trenne segarühmale Järva-Jaani ning naisrühmadele Pühalepa, Muhu ja Kesse.

Anli Aja

Anli alustas rahvatantsuga 17-aastaselt.

Ta on tantsinud erinevates segarühmades: Anija segarühmas, Viimsi "Vallaalused", Rae vallas "Sukad & Tagi" rühmas ning Rahvatantsuselts Pääsuke segarühmas Anseküla.

Alates 2007 aastast on Anli pühendunud ka laste tantsuõpetamisele. Ta on juhendanud Jüri Gümnaasiumis rahvatantsurühmasid, showtantsurühmasid ja praeguses töökohas, milleks on Randvere Kool, on tema käe all 4 Pääsukese laste ja 2 noorte rahvatantsurühma, 2 naisrühma ja 1 showtantsurühm "Vikerkaar"

Anli on end aastate jooksul koolitanud erinevatel kursustel ja 2013 aastal lõpetas ta Rahvatantsujuhtide Kooli.

Anli suurimaks eesmärgiks tantsuõpetajana on, et lapsed sooviksid tantsida, et nende silmad säraksid ja et nendes tekiks soov hoida traditsioone ja tunda huvi pärimuse vastu. Samas peab ta väga oluliseks ka koostöö, liikumisoskuse, teineteisega arvestamise oskust.

Siim Praats

Siim on õppinud Tallinna Ülikooli koreograafia erialal ja ta on tantsinud rahvatantsuansamblis Lee.

Pääsukesega liitus Siim 2016. aasta sügisel peale seda, kui oli Pääsukese suvises tantsulaagris külalistreeneri ametit proovinud.

2019. aastal toimuval XX juubelitantsupeol on Siim S4 liigijuhi assistent.

Siim hoolitseb Pääsukeses segarühm Karja trennide eest. 

Siim Tõniste

Siim on vabakutseline koreograaf ja etenduskunstnik, kes on Pääsukesi juhendanud alates 2014. aastast.

Tal on koreograaf-lavastaja magistrikraad Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnast ja mitmekülgne kogemus tantsu- ja teatriõpetajana erinevate stiilide ja vanuserühmadega.

Pääsukeses juhendab ta Muhu ja Kesse naisrühmasid ja aitab ka Viimsi rühmade juures. 

Richard Beljohin

Richard liitus Pääsukese juhendajate meeskonnaga 2020. aasta septembris. Ta on õppinud Tallinna Ülikoolis koreograafia erialal ning lõpetanud Ilma Adamsoni rahvatantsujuhtide kooli.
Tähtsamateks keskendumispunktideks peab ta kehakooli ning lavalist treeningut.

Richard võttis enda hoole alla naisrühma Kihelkonna ja segarühma Anseküla.

Treeningud

Pääsukese rühmad treenivad kaks korda nädalas ja korraga poolteist tundi. Treeningud toimuvad Tallinnas. Meie treeningsaalid asuvad hetkel Põhja-Tallinna noortekeskuses (Kopli 98) ja Tallinna Waldorfkoolis (Tuulemaa 12).

 

Meie trennides saab korraliku füüsilise koormuse ja võimaluse õppida tundma Eesti folkloori ja rahvatantsu, saada selgeks rahvapärimuslike tantsude põhisammud, liikumisskeemi ja olemuse. Õpime ka Eesti nomineeritud lavarahvatantse ja teeme seda kõike mõnusa Eestipärase folk-pop muusika saatel. Meie treeningud on hea võimalus, et end argipäevatoimetustest välja lülitada ning veeta aega heas seltskonnas. 

 

Võta meiega ühendust ning tule ja tutvu trenniga! 

Meiega liitumiseks kirjuta meile