Pääsukese blogi

29 Oct 2019

Alustasime aasta alguses oma postituste seeriat viis aastat tagasi toimunud juubelikontserdist, millega tähistasime Pääsukese 35 tegevusaasta täitumist. Ring on täis saanud ja käes on aeg meie viimaseks tagasivaate teisipäeva postituseks. Täpselt 25 päeva pärast oleme...

24 Sep 2019

Käes on aeg meie eelviimaseks tagasivaate teisipäeva postituseks. Kui oled tee meie leheni leidnud, tead ilmselt meist juba nii mõndagi. Tänavu saab Pääsuke uhkelt öelda, et oleme järjepidevalt isekeskis rahvatantsuvankrit vedanud juba nelikümmend aastat. Ühest 1979. a...

21 Sep 2019

Pisut jahedavõitu sügispäeval on paslik vaadata tagasi 18. augustile, kui naisrühm Pühalepa Kassari rahvamaja hoovis esines. Aitäh sooja vastuvõtu eest, armas Hiiumaa!

Pääsuke 40 rühmade tasuta kontsertsari on üks osa meie 40. tegevusaasta täitumise pidustustest, mis ti...

29 Aug 2019

3. augustil lendas Pääsuke (ilma naljata, lennukiga!) Karja kihelkonda, Angla tuulikumäele, kus segarühm Karja Angla pärimuspäeva raames oma kontserdi andis. 

Angla pärimuspäev toimus juba XI korda ja meie segarühmal oli au sellest osa saada. Lisaks tantsimisele jäime k...

7 Aug 2019

"Hing satub uinutusse ja ta unustab seejuures mõneks ajaks oma viletsuse. Mis on värav idamaalasele, seda on kiik sellele rahvale. Noor ja vana tulevad siia kokku; isa tunneb rõõmu oma poegadest, ema tütardest."
Nõnda kõneles baltisaksa literaat C. H. J. Schlegel eestl...

7 Aug 2019

Pääsuke ootab Sind, hea meestantsija või segapaar!

12. augustil kell 19.00 ootab Pääsuke proovitrenni nii algajaid kui ka varasema tantsukogemusega mehi ja segapaare, kellel on võimalus vastavalt tantsuoskusele liituda meie segarühmadega.

Algaval hooajal ootab pääsuk...

7 Aug 2019

Värskelt järjekordse välisreisi Saksamaale, Europeade’i festivalile lõpetanud, on paslik tänases tagasivaates ära märkida mõned kohad, kus Pääsuke Eestile lisaks 40 tegutsemisaasta jooksul on tiibu sirutanud. Ühtekokku on Pääsukese eri rühmad reisinud riigipiiri taha l...

2 Aug 2019

Palavast ilmast hoolimata kuuldi möödunud laupäeval Mihkli talumuuseumis simmanimüdinat ja rõõmusaginat. Sealsel simmanipäeval, 27. juulil,  lõi kaasa meiegi Kihelkonna naisrühm, kes tantsides saarele oma juubelirõõmu jagas.  

Vaata albumist, kuidas meie naise...